اخبار و مقالات

اخذ استاندارد آسانسور

اخذ استاندارد آسانسور

اخذ استاندارد آسانسور :

نظر به قوانین مصوب در شهرداری ها ، مالکین و سازندگان محترم پس از اجرای کامل پروژه جهت اخذ پایان کار موظف میباشند تائیدیه استاندارد آسانسور که توسط اداره استاندارد ایران و شرکتهای تابعه صادر می گردد را به شهرداری منطقه خود ارائه نمایند.

در غیر این صورت پایان کار صادر نشده و سازنده موظف خواهد بود در مهلت تایین شده نسبت به استاندارد سازی آسانسور نصب شده در ساختمان اقدام نماید.

اخذ استاندارد آسانسور به صورت زیر است :

ابتدا لازم است مراحل نصب و بهره برداری از آسانسور توسط کارفرما و شرکت پیمانکار صورت پذیرد.

در ادامه با ثبت نام ساختمان با توجه به شماره پروانه ساخت در شرکت استاندارد و واریز فیش های مربوطه بازرسان طی چند مرحله از آسانسور بازدید می نمایند و در صورت تایید مراتب،مراحل اخد استاندارد آسانسور طی خواهد شد.

لازم به ذکر است که چنانچه شرکت و یا پیمانکار نصاب آسانسور ذارای پروانه طراحی و مونتاژ نباشد که در واقع عملی غیر قانونی و متضاد با ارزشهای انسانی انجام داده است

کارفرما میتواند با مراجعه به یکی از شرکتهای دارای صلاحیت و پروانه طراحی مونتاژ موضوع را مطرح و شرکت پس از کسب تکلیف از مراجع ذیصلاح (سندیکای آسانسور و پله برقی) مشکل  را برطرف نماید.

هر کارفرمایی باید پس از اتمام عملیات نصب آسانسور پروژه خود،اقدام به اخذ تائیدیه استاندارد آسانسور خود از اداره کل استاندارد استان اقدام نماید.

شایان ذکر است این تاییدیه دارای اعتبار یک ساله می باشد و در پایان تاریخ اعتبار، مالکین موظف می باشند نسبت به تمدید اعتبار و اخذ مجدد تائیدیه اقدام نمایند.

توجه: در خصوص اخذ استاندارد مربوط به هر دستگاه آسانسور، تنها شرکتهای دارای پروانه طراحی مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و نجارت استان می توانند در این خصوص اقدام نمایند و این امکان برای هیچ یک از افراد حقیقی و حقوقی دیگر وجود ندارد.

تذکر: تا قبل از اخذ تائیدیه استاندارد استفاده از آسانسور به هیچ وجه مجاز نمی باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه خرابی آسانسور مراجعه فرماید

اخذ استاندارد آسانسور

اخذ استاندارد آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


هشت − 3 =